Kontakter privatanställd

För dig som privatanställd i Västra Götaland

Om du som privatanställd medlem behöver hjälp eller har frågor angående ditt arbete, hittar du kontakter och information nedan.

Om du är anställd inom SOS alarm, Unilabs, Previa, Capio eller Praktikertjänst ska du ta kontakt med styrelsen i din respektive klubb. Du hittar kontaktinformation längre ned.

Kontaktpersoner i avdelningsstyrelsen

Vi sitter i Västra Götalands avdelningsstyrelse och är kontaktpersoner för dig som arbetar hos en privat arbetsgivare.

Sussi Blom Persson, 0736-601714
susanne.blom.persson@vardforbundet.se

Anki Ahlgren, 0703-692990
ann-catrin.ahlgren@vardforbundet.se

Regionala skyddsombud (RSO)

Vi arbetar med skyddsfrågor, arbetsmiljö och samverkan. Kontakta gärna oss om du inte har en förtroendevald på din arbetsplats och har frågor.

Angelica Neville, 072-7173655
Carina Rautalin, 072-7171246

Gemensam e-post: skyddsombud.vast@vardforbundet.se

Administratör kansli

Eva Gentz, 031-7252808
eva.gentz@vardforbundet.se

Kontaktinformation till våra klubbar

SOS Alarm

Maria Olsson, 070-6154289
Ordförande
maria.olsson@sosalarm.se

Unilabsklubben

Per Gustavsson, 070-2193750
Ordförande
per.gustafsson@unilabs.comeller per.gustafsson@vardforbundet.se

Vårdförbundet Previaklubben

Milo Lindhe
ordförande
milo.lindhe@previa.se

Vårdförbundsklubben Capio

Linda Linne´
Ordförande
linda.linne@capio.se

Vårdförbundsklubben Praktikertjänst

Therese Palmqvist, 0707 893825
Ordförande 
therese.palmqvist@ptj.se

Susanne Johansson
Styrelseledamot
susanne.johansson@ryggkirurgiska.se