Kontakter privatanställd

För dig som privatanställd i Västra Götaland

Om du som privatanställd medlem behöver hjälp eller har frågor angående ditt arbete, hittar du kontakter och information nedan.

Om du är anställd inom SOS alarm, Unilabs, Previa, Capio eller Praktikertjänst ska du ta kontakt med styrelsen i din respektive klubb. Du hittar kontaktinformation längre ned.

Kontaktpersoner i avdelningsstyrelsen

Vi sitter i Västra Götalands avdelningsstyrelse och är kontaktpersoner för dig som arbetar hos en privat arbetsgivare.

Sussi Blom Persson, 073-6601714
susanne.blom.persson@vardforbundet.se

Kontaktinformation till våra klubbar

SOS Alarm

Maria Olsson, 070-6154289
Ordförande
maria.olsson@sosalarm.se

Unilabsklubben

Per Gustafsson, 070-2193750
Ordförande
per.gustafsson@unilabs.comeller per.gustafsson@vardforbundet.se

Vårdförbundet Previaklubben

 

Vårdförbundsklubben Capio

Linda Linné, 0724-504636
Ordförande
linda.linne@capio.se

Styrelseledamot

Caspar Lindgren, 08-5872742 / 0722-507444 
caspar.lindgren@capiostgoran.se

Micaela Hansen Kvammen
micaela.kvammen@capiostgoran.se

Vårdförbundsklubben Praktikertjänst

Therese Palmqvist, 070-7893825
Ordförande 
therese.palmqvist@ptj.se

Susanne Johansson
Styrelseledamot
susanne.johansson@ryggkirurgiska.se