Ale kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emanuela Luca, 031-3651106

Skolhälsovård: Christine Morén Skoglund, christine.moren-skoglund@ale.se

Kristina Nordgren, kristina.nordgren@ale.se

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072- 2074188
gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Alingsås kommun

Fackexpedition: Kabomhuset, Kungsgatan 4, Alingsås.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Cathryn Berkelind, 0702-593820, cathryn.berkelind@alingsas.se

Skolhälsovård: Josefin Enström, josefin.engstrom@alingsas.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Bengtsfors kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Saknas

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-200 28 80
anna.tjus@vgregion.se

Bollebygds kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Sylvia Korsell, sylvia.korsell@bollebygd.se

Therese Ydreborg, therese.ydreborg@bollebygd.se 

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824 , pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Borås Stad

Fackexpedition: Fabriksgatan 11, 503 38 Borås

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Jimmy Johansson, 076-888 77 54, jimmy.johansson@boras.se

Skolhälsovård: Jimmy Johansson, se kontaktuppgifter ovan.

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-0384450, branka.djukanovic.svensson@vardforbundet.se

Dals-Eds kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Julia Nordling, 0534-19063

Skolhälsovård: Katja Karttunen, 0534-19166

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-200 28 80, anna.tjus@vgregion.se

Essunga kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Nathalie Coucher, 0512-57152, nathalie.coucher@essunga.se  

Hanna Johansson,  hanna.johansson@essunga.se , 0512-57142

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Ellen Ekholm, 073-5534137, ellen.ekholm@vardforbundet.se

Falköpings kommun

Fackexpedition: Warenbergsgatan 5A, 52135 Falköping.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Tomas Folkerud, 0739-254309, tomas.folkerud@falkoping.se

Johanna Källström, 0515-88065, johanna.kallstrom@falkoping.se  

Jennifer Land, 0515-885735, jennifer.land@falkoping.se 

Skolhälsovård: Josefine Gustavsson, josefine.gustavsson@falkoping.se

Annika Alexandersson, 0515–886503, annika.alexandersson@falkoping.se    

Kontaktperson styrelsen:

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Färgelanda kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Saknas

Skolhälsovård: Annika Sandgren, annika.sandgren@fargelanda.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-2002880, anna.tjus@vardforbundet.se

Grästorps kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Saknas 

Skolhälsovård: Malin Malmerström, 0514-58174,  malin.malmerstrom@edu.grastorp.se  

Kontaktperson styrelsen:

Ellen Ekholm, 073-5534137, ellen.ekholm@vardforbundet.se

Gullspångs kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Pia Persson,  pia.persson@gullspang.se

Skolhälsovård: Ingrid Gustafsson, ingrid.gustafsson@gullspang.se

Kontaktperson styrelsen: 

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Göteborgs Stad

Fackexpedition: Stampgatan 15, Göteborg

Förtroendevald

Äldrevård och omsorgsförvaltningen

Centrum: Anna Ridderstad, 0739-477517, anna.ridderstad@aldrevardomsorg.goteborg.se

Hisingen: Thomas Ekelund, 031-3667122, thomas.ekelund@aldrevardomsorg.goteborg.se

Nordost: Anne Häggendal, 072-7117495, anne.haggendal@aldrevardomsorg.goteborg.se

Kristina Gellingskog, 073-6442904, kristina.gellingskog@aldrevardomsorg.goteborg.se

Sydväst: Anne Häggendal, 072-7117495, anne.haggendal@aldrevardomsorg.goteborg.se

Grundskoleförvaltningen: Jessica Antonsson, 0702-660755,  jessica.antonsson@grundskola.goteborg.se

Utbildningsförvaltningen: Jessica Antonsson, 0702-660755, jessica.antonsson@grundskola.goteborg.se

Kontaktperson styrelsen

Martin Håland, 076-7608515, martin.haland@vardforbundet.se

Götene kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emma Karlberg, 070-3775814, emma.karlberg@gotene.se   

Madeleine Thräff, madeleine.thraff@gotene.se

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Ellen Ekholm, 073-5534137, ellen.ekholm@vardforbundet.se

Herrljunga kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Maria Eliasson, 0703-881619, maria.eliasson@herrljunga.se

Ulf Ellström, 0513-17000, ulf.ellstrom@herrljunga.se

Skolhälsovård: Marianne Magnusson, marianne.magnusson@herrljunga.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Hjo kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Lisa Westergren, lisa.westergren@hjo.se

Sofia Sjögren, 0503-35294,  sofia.sjogren@hjo.se

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Härryda kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Luisa Lundqvist, 031-7248762,                        marialuisa.lundqvist@harryda.se

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7248459, pernilla.widholm-jolgard@harryda.se

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7248459, pernilla.widholm-jolgard@vardforbundet.se

Karlsborgs kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Åsa Henriksson, 0505-17149

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Kungälvs kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Catherine Lindberg, 0725-271771, catherine.lindberg@kungalv.se

Malin Ringström, 0303-239545, malin.ringstrom@kungalv.se

Skolhälsovården: Minna Olsson, 0730-583 660, minna.olsson@skola.kungalv.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm-jolgard@vardforbundet.se

Lerums kommun

Fackexpedition: Hallinska villan, 443 35 Lerum, vardforbundet@lerum.se, telefon 0302-521170 eller 0768-491170.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Christel De Lang, 0302-521234

Skolhälsovård: Anita Helmersson,  0302-521786

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Lidköpings kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Marie Hasselgren, marie.hasselgren@lidkoping.se

Skolhälsovård: Linda Rosebery Skoglund,, Linda.RoseberySkoglund@edu.lidkoping.se

Kontaktperson styrelsen:

Ellen Ekholm, 073-5534137, ellen.ekholm@vardforbundet.se

Lilla Edets kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Lou Sporer, 0520-659779, lou.sporer@hotmail.com
Lena Larsson, lena.larsson@lillaedet.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072-2074188, gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Lysekils kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Jeanette Olea Segura, jeanette.olea@lysekil.se

Skolhälsovård: Linda Moum, linda.moum@lysekil.se

Kontaktperson styrelsen:

Martin Hulldin, 0722-002593, martin.hulldin@vgregion.se

Mariestads kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Sofia Stjerngren Karlsson, 0501-756690, sofia_stjerngren_karlsson@hotmail.com

Anette Skoglöf-Zghiguida, anette.skoglof-zghiguida@mariestad.se

Skolhälsovård: Monica Lennartsson, monica.lennartsson@mariestad.se

Kontaktperson styrelsen:

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Marks kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Åsa Olofsson, 0790-66 29 42, vardforbundet@mark.se

Skolhälsovård:

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-0384450, branka.djukanovic.svensson@vardforbundet.se

Martin Håland,076-7608515, martin.haland@vardforbundet.se

Melleruds kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Karin Andersson, 070-342 40 42, k.andersson@mellerud.se 

Alexandra Karlsson, 070-342 40 31,  alexandra.karlsson@mellerud.se   

Skolhälsovård: Solweig Jonsson, solweig.jonsson@mellerud.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-2002880, anna.tjus@vardforbundet.se

Munkedals kommun

Förtroendevald
Alexandra Strömdahl, 0724-624854,  alexandra.stromdahl@munkedal.se 

Kontaktperson styrelsen

Martin Hulldin,  072-2002593, martin.hulldin@vardforbundet.se

Mölndals Stad

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Gun-Britt Schneider, gun-britt.schneider@molndal.se

Caroline Hjalmarsson, 031-3152479 

Skolhälsovård: Anneli Berg, anneli.berg@molndal.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Orust kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: 

Skolhälsovård: Camilla Edberg,  camilla.edberg@orust.se

Nadja Moeschlin, 0304-334057, nadja.moeschlin@orust.se

Kontaktperson styrelsen:
Martin Hulldin, 0722-002593, martin.hulldin@vgregion.se

Partille kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Maria Jax, 076-8831508,  maria.jax@partille.se

Annika Kempe, annika.kempe@partille.se 

Skolhälsovården: Susanne Möller, 070-7807432

Magdalena Iglod, 031-7921557

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Skara kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Karin Almersved, 0703-57 55 60, karin.almersved@skara.se

Gunhild Balkevärn, 0511-32669, gunhild.balkevarn@skara.se

Anna Sjöström, anna.sjostrom@skara.se

Skolhälsovård: Saknas 

Kontaktperson styrelsen:

Ellen Ekholm, 0735534137, ellen.ekholm@vardforbundet.se

Skövde kommun

Fackexpedition: Torggatan 18, vån 4,  Skövde,  0735-998629, vardforbundet@skovde.se

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Fatin Aboud, 0500-493100, fatin.aboud@skovde.se    

Skolhälsovård: Linda Johansson, linda.johansson@skovde.se

Camilla Gustavsson,0500-493743, camilla.gustavsson@skovde.se   

Jonna Jarlemark, 0500-493199, jonna.m.jarlemark@skovde.se

Kontaktperson styrelsen:

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Sotenäs kommun

Förtroendevald:

HSV/SÄBO: Eva Nohr Bredin, 0523-664411

Lise-Lotte Svensson, 0703-799832, lise-lotte.svensson@sotenas.se

Skolhälsovård: Saknas 

Kontaktperson styrelsen
Martin Hulldin, 0722-002593, martin.hulldin@vgregion.se

Stenungsunds kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Linda Rudén, linda.ruden@stenungsund.se

Ann-Katrin Andersson, 0303-738409, annkatrin.andersson@stenungsund.se

Christofer Martinsson, 0735-418750

Skolhälsovård: Marie Mattsson, 0303-738560,  marie.mattsson@stenungsund.se

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072-207 41 88, gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Strömstads kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emilia Färnlöf, 0526-19361, emilia.farnlof@stromstad.se

Anna Odin, 0706-888944

Skolhälsovård: 

Kontaktperson styrelsen:

Erica Essljung, 010-4356953, ericafrykberg@gmail.com

Anna Tjus,  070-200 28 80, anna.tjus@vgregion.se

Svenljunga kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Saknas

Skolhälsovården: Minna Jonsson, 0325-592021, 

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-0384450, branka.djukanovic.svensson@vardforbundet.se

Tanums kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Marie Carlgren, 0525-18551, marie.carlgren@tanum.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 076-7608515, martin.haland@vardforbundet.se

Tibro kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Pernilla Lindbäck, 0504-18673

Ellen Jansson, 0504-18000

Skolhälsovård: Ann-Britt Holmstedt, ann-britt.holmstedt@tibro.se

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Tidaholms kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Lena Lundgren Karlsson, lena.lundgren.karlsson@tidaholm.se

Kristina Carlquist, 0502-606462, kristina.carlquist@tidaholm.se   

Skolhälsovård: Susanna Helander, susanna.helander@tidaholm.se

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Tjörns kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Cecilia Möller, 0304-601643

Skolhälsovård: Maria Olausson, maria.olausson@tjorn.se

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072-207 41 88, gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Tranemo kommun

Förtroendevald:

HSV/SÄBO: Johanna Stenberg, Johanna.Stenberg@tranemo.se

Louise Pulli, 0325-576208

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-0384450, branka.djukanovic.svensson@vardforbundet.se

Trollhättans Stad

Fackexpedition:  Solrosvägen 9, Trollhättan, vardforbundet@trollhattan.se

Förtroendevald 

Emma Bilstrup, 0520-463423

Rebecka Mårtensson, 0520-496313 

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 076-7608515, martin.haland@vardforbundet.se

Töreboda kommun

Förtroendevald

Ewa Ewaldson

Kontaktperson styrelsen:

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Uddevalla kommun

Fackexpedition: Rosenhäll, Österled 2, 451 34 Uddevalla

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Anna Berntsson, tel: 0522-695197

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 076-7608515, martin.haland@vardforbundet.se

Ulricehamns kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emil Karlsson, emil.karlsson@ulricehamn.se

Annika Vegborn, annika.vegborn@ulricehamn.se

Skolhälsovård: Clara Andersson, clara.andersson@ulricehamn.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Vara kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Birgitta Bäcklin, 0730-45 33 52, birgitta.backlin@vara.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Ellen Ekholm, 073-5534137, ellen.ekholm@vardforbundet.se

Vårgårda kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO:  Hanna Axelsson, hanna.axelsson@vargarda.se

Lisa Dahlqvist,  lisa.dahlqvist@vargarda.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 031-7252824 , pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Vänersborgs kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Maria Larsen maria.larsen@vanersborg.se

Madeleine Wejnermark madeleine.wejnermark@vanersborg.se

Patricia Aronsson, 0521-721939, patricia.aronsson@vanersborg.se

Skolhälsovård: Monika Höglund monika.hoglund@vanersborg.se

Lisa Persson lisa.persson@vanersborg.se

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 0767608515,  martin.haland@vardforbudnet.se 

Åmåls kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Oscar Waldero, 0532-17333

Johanna Värnlund, 0769-484635

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-200 28 80, anna.tjus@vgregion.se

Öckerö kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Erica Tengroth, erica.tengroth@ockero.se

Torsten Hultqvist, 0702-546727, torsten.hultqvist@ockero.se

Skolhälsovård:

Linnea Lindén, linnea.linden@ockero.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se