Ale kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emelie Pålsheden, 0704-320486 och Ellen Landin, 070-432 0486

Skolhälsovård: Christine Morén Skoglund, christine.moren-skoglund@ale.se

Kristina Nordgren, kristina.nordgren@ale.se

Kontaktperson styrelsen:

Jenny Myrgren, jenny.myrgren@vardforbundet.se, 0730-552 789

Alingsås kommun

Fackexpedition: Kabomhuset, Kungsgatan 4, Alingsås.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Cathryn Berkelind, 0702-593820, cathryn.berkelind@alingsas.se

Skolhälsovård: Saknas 

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730- 802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Bengtsfors kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Christina Samstrand, christina.samstrand@bengtsfors.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-200 28 80
anna.tjus@vgregion.se

Bollebygds kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Sylvia Korsell, sylvia.korsell@bollebygd.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Borås Stad

Fackexpedition: Fabriksgatan 11, 503 38 Borås.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Pernilla Skoglund, 076-8887754, pernilla.skoglund@boras.se

Skolhälsovård: Pernilla Skoglund, se kontaktuppgift ovan. 

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 076-768515, Martin.haland@vardforbundet.se

Dals-Eds kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Saknas

Skolhälsovård: Saknas 

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070 200 28 80, anna.tjus@vgregion.se

Essunga kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Nathalie Coucher, 0512-57152, nathalie.coucher@essunga.se  

Hanna Johansson,  hanna.johansson@essunga.se , 0512-57142

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Falköpings kommun

Fackexpedition: Warenbergsgatan 5A, 52135 Falköping.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Jessica Persson, 0515-87090,  jessica.persson@falkoping.se

Tomas Folkerud, 0739-254309, tomas.folkerud@falkoping.se

Johanna Källström, 0515-88065, johanna.kallstrom@falkoping.se  

Jennifer Land, 0515-885735, jennifer.land@falkoping.se 

Skolhälsovård: Ulla Wilsson, ulla.wilsson@falkoping.se

Annika Alexandersson, 0515–886503, annika.alexandersson@falkoping.se    

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johanesson,0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Färgelanda kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Malin Strömberg, 0528-56 76 63,  malin.stromberg@fargelanda.se  

Christina Johansson,  christina.johansson@fargelanda.se

Skolhälsovård: Annika Sandgren, annika.sandgren@fargelanda.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Grästorps kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Malin Malmerström, 0514-58174, malin.malmerstrom@edu.grastorp.se  

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Gullspångs kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Pia Persson,  pia.persson@gullspang.se

Skolhälsovård: Ingrid Gustafsson, ingrid.gustafsson@gullspang.se

Kontaktperson styrelsen: 

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Göteborgs Stad

Fackexpedition: Stampgatan 15, Göteborg

Förtroendevald

Äldrevård och omsorgsförvaltningen

Centrum: Anna Ridderstad, 0739-477517, anna.ridderstad@aldrevardomsorg.goteborg.se

Anna Linderoth, 076-1718765, anna.linderoth@aldrevardomsorg.goteborg.se

Hisingen: Thomas Ekelund, 031-3667122, thomas.ekelund@aldrevardomsorg.goteborg.se

Nordost: Rihanna Sheikheh, 0722-810073, rihanna.sheikheh@aldrevardomsorg.goteborg.se

Sydväst: Anne Häggendal, 072-7117495, anne.haggendal@aldrevardomsorg.goteborg.se

Grundskoleförvaltningen: Jessica Antonsson, 0702-660755,  jessica.antonsson@grundskola.goteborg.se

Ann Thulén Ek, 0767-698064, ann.thulen.ek@grundskola.goteborg.se

Utbildningsförvaltningen: Ann Thulén Ek, 0767-698064, ann.thulen.ek@grundskola.goteborg.se

Kontaktperson styrelsen

Martin Håland, 0767-608515, martin.haland@vardforbundet.se

Branka Djukanovic Svensson, 073-0384450, 
branka.djukanovic.svensson@vgregion.se

Götene kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emma Karlberg, 070-3775814, emma.karlberg@gotene.se   

Madeleine Thräff, madeleine.thraff@gotene.se

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Herrljunga kommun

Förtroendevald 

Maria Eliasson, 0703-881619, maria.eliasson@herrljunga.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Hjo kommun

Förtroendevald

Lisa Westergren, lisa.westergren@hjo.se

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Härryda kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Luisa Lundqvist: marialuisa.lundqvist@harryda.se

Pernilla Widholm Jolgård, 0707-675163, pernilla.widholm-jolgard@harryda.se

Skolhälsovården: Malin Hansson, 031-7248527 och Katarina Rydsund, 0766494041

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0707-67 51 63, pernilla.widholm-jolgard@vardforbundet.se

Karlsborgs kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Sandra Alexandersson, 0505-17255, Åsa Henriksson, 0505-17149

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Kungälvs kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Catherine Lindberg, 072-527 1771

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0707-675163, pernilla.widholm-jolgard@vardforbundet.se

Lerums kommun

Fackexpedition: Hallinska villan, 443 35 Lerum, vardforbundet@lerum.se, telefon 0302-521170 eller 0768-491170.

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Christel De Lang, 0302-521234

Skolhälsovård: Anita Helmersson,  0302-521786

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Lidköpings kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Marie Hasselgren, marie.hasselgren@lidkoping.se

Skolhälsovård: Annika Johnson, annika.johnson@lidkoping.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Lilla Edets kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Lena Larsson, lena.larsson@lillaedet.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Jenny Myrgren, Jenny.myrgren@vardforbundet.se, 0730-552 789

Lysekils kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Jeanette Olea Segura, jeanette.olea@lysekil.se

Skolhälsovård: Linda Moum, linda.moum@lysekil.se

Kontaktperson styrelsen:

Martin Hulldin, 0722-002593, martin.hulldin@vgregion.se

Mariestads kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Anette Skoglöf-Zghiguida, anette.skoglof-zghiguida@mariestad.se

Maria Törnberg, maria.tornberg@mariestad.se

Skolhälsovård: Monica Lennartsson, monica.lennartsson@mariestad.se

Kontaktperson styrelsen:

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Marks kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Sandra Björlin, vardforbundet@mark.se
Åsa Olofsson, vardforbundet@mark.se

Skolhälsovård: Tan Hast, vardforbundet@mark.se

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072-207 41 88, gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Melleruds kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Karin Andersson, 070-342 40 42, k.andersson@mellerud.se 

Alexandra Karlsson, 070-342 40 31,  alexandra.karlsson@mellerud.se   

Skolhälsovård: Solweig Jonsson, solweig.jonsson@mellerud.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0700-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Munkedals kommun

Förtroendevald:Jenny Myrgren, Jenny.myrgren@vardforbundet.se, 0730-552 789

Kontaktperson styrelsen
Jenny Myrgren, 031-3428110, Jenny.myrgren@vardforbundet.se

Mölndals Stad

Förtroendevald

HSV/SÄBO:

Ann-Sofie Lindgren-Honkavaara, 031-3152479

Gun-Britt Schneider

Caroline Hjalmarsson, 031-3152479


Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 0767-608515, martin.haland@vardforbundet.se

Orust kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Hanna Abrahamsson, 0304-334340, Hanna Rindebäck

Skolhälsovård: Camilla Edberg,  camilla.edberg@orust.se

Kontaktperson styrelsen:

Martin Hulldin, 0722-002593, martin.hulldin@vgregion.se

Partille kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Maria Jax, 076-8831508,  maria.jax@partille.se

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Skara kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Karin Almersved, 0703-57 55 60, karin.almersved@skara.se

Gunhild Balkevärn, 0511-32669, gunhild.balkevarn@skara.se

Skolhälsovård: Saknas 

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Skövde kommun

Fackexpedition: Torggatan 18, vån 4,  Skövde,  0500-498200, vardforbundet@skovde.se

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Mikaela Rebane, 0500-49310, mikaela.rebane@skovde.se     

Fatin Aboud, 0500-493100, fatin.aboud@skovde.se    

Skolhälsovård: Linda Johansson, linda.johansson@skovde.se

Henrietta Ryberg, 0500-493896, henrietta.ryberg@skovde.se   

Camilla Gustavsson,0500-493743, camilla.gustavsson@skovde.se   

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707- 866307,

anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Sotenäs kommun

Förtroendevald:

HSV/SÄBO: Eva Nohr Bredin, 0523-664411

Skolhälsovård: Saknas 

Kontaktperson styrelsen
Martin Hulldin, 0722-002593, martin.hulldin@vgregion.se

Stenungsunds kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Linda Rudén, linda.ruden@stenungsund.se

Skolhälsovård: Marie Mattsson, marie.mattsson@stenungsund.se

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072-207 41 88, gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Strömstads kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emilia Färnlöf, 0526-19361, Anna Odin

Skolhälsovård: 

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus,  070-200 28 80, anna.tjus@vgregion.se

Svenljunga kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO:  Robin Johansson, robin.johansson@svenljunga.se

Skolhälsovården: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 076-768515, Martin.haland@vardforbundet.se

Tanums kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Theresia Berntsson, 0525-18551

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Jenny Myrgren, jenny.myrgren@vardforbundet.se, 0730-552 789

Tibro kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Åsa Pettersson, asa.pettersson@tibro.se

Skolhälsovård: Ann-Britt Holmstedt, ann-britt.holmstedt@tibro.se

Kontaktperson styrelsen:

Hanna Jorlöv, 072-202 61 39, hanna.jorlov@vgregion.se

Tidaholms kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Lena Lundgren Karlsson, lena.lundgren.karlsson@tidaholm.se

Kristina Carlquist, 0502-606462, kristina.carlquist@tidaholm.se   

Skolhälsovård: Susanna Helander, susanna.helander@tidaholm.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Tjörns kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Cecilia Möller, 0304-601643

Skolhälsovård: 

Kontaktperson styrelsen:

Gustaf Ahlqvist, 072-207 41 88, gustaf.ahlqvist@vardforbundet.se

Tranemo kommun

Förtroendevald:

HSV/SÄBO: Johanna Stenberg, Johanna.Stenberg@tranemo.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 076-768515, Martin.haland@vardforbundet.se

Trollhättans Stad

Fackexpedition:  Stadshuset, Trollhättan, 0520-497042, bemannad  tisdagar  vardforbundet@trollhattan.se

Förtroendevald 

Emma Bilstrup, 072-2007587. 

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Töreboda kommun

Förtroendevald

Angelica Niklasson, angelica.niklasson@toreboda.se

Kontaktperson styrelsen:

Matilda Eriksson, 070-0824761, matilda.eriksson@vardforbundet.se

Uddevalla kommun

Fackexpedition: Rosenhäll, Österled 2, 451 34 Uddevalla

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Elisabeth Strid, 0522-698133, elisabet.strid@uddevalla.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Jenny Myrgren, jenny.myrgren@vardforbundet.se

Ulricehamns kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Emil karlsson, emil.karlsson@ulricehamn.se

Annika Vegborn, annika.vegborn@ulricehamn.se

Skolhälsovård: Clara Andersson, clara.andersson@ulricehamn.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Vara kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Birgitta Bäcklin, 0730-45 33 52, birgitta.backlin@vara.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Vårgårda kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO:  Hanna Axelsson, hanna.axelsson@vargarda.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Vänersborgs kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Maria Larsen maria.larsen@vanersborg.se

Madeleine Wejnermark madeleine.wejnermark@vanersborg.se

Patricia Aronsson,0521-721939, patricia.aronsson@vanersborg.se

Skolhälsovård: Monika Höglund monika.hoglund@vanersborg.se

Lisa Persson lisa.persson@vanersborg.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Åmåls kommun

Förtroendevald

HSV/SÄBO: Maria Nylén, maria.nylen@amal.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Anna Tjus, 070-200 28 80, anna.tjus@vgregion.se

Öckerö kommun

Förtroendevald 

HSV/SÄBO: Catrin Hermansson, catrin.hermansson@ockero.se

Skolhälsovård: Saknas

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se