Kontakter kommuner

Kontaktlista över kommuner i Västra Götaland

Ale kommun

 

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Sussi Blom Persson, 073-6601714
susanne.blom.persson@vardforbundet.se

Alingsås kommun

Fackexpedition:

Kabomhuset, Kungsgatan 4, Alingsås.

Bemannas av:
Cathryn Berkelind, 0702-59 38 20, cathryn.berkelind@alingsas.se

Förtroendevald med facklig tid:

Cathryn Berkelind, se kontaktuppgift ovan.

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Bengtsfors kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Christina Samstrand, christina.samstrand@bengtsfors.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Bollebygds kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Sylvia Korsell, sylvia.korsell@bollebygd.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Borås Stad

Fackexpedition:

Fabriksgatan 11, 503 38 Borås.

Bemannas av:
Gunilla Eliasson, 0768-887754,  gunilla.eliasson@boras.se

Förtroendevald med facklig tid:

Gunilla Eliasson, se kontaktuppgifter ovan.

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-038 4450, 
branka.djukanovic.svensson@vgregion.se

Dals-Eds kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Essunga kommun

Förtroendevald:
Gunnel Andersson, 0512-57152, gunnel.andersson@hotmail.com

Kontaktperson styrelsen:
Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Falköpings kommun

Fackexpedition:

Dahléngatan 4, Falköping.

Bemannas av:
Petra Johansson, 0515-88 50 00,  petra.johansson@falkoping.se

Förtroendevald med facklig tid:

Petra Johansson, se kontaktuppgift ovan.

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johanesson,0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Färgelanda kommun

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Grästorps kommun

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Gullspångs kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Pia Persson,  pia.persson@gullspang.se

Kontaktperson styrelsen:

Lene Lorentzen, 0700-852886, lene.lorentzen@vardforbundet.se

Göteborgs Stad

Fackexpedition:

Stampgatan 15, Göteborg.

Förtroendevald med facklig tid 

Äldre vård och omsorgs-förvaltningen

Centrum
Anna Ridderstad, 0739-47 75 17, anna.ridderstad@orgryteharlanda.goteborg.se

Anna Linderoth, 076-1718765, anna.linderoth@majornalinne.goteborg.se

Hisingen
Thomas Ekelund, 031-3667122, thomas.ekelund@lundby.goteborg.se

Nordost 
Rihanna Sheikheh, 0722-810073, rihanna.sheikheh@angered.goteborg.se

Sydväst
Anne Häggendal, 0733-853916, anne.haggendal@vastragbg.goteborg.se

Grundskoleförvaltningen
Jessica Antonsson, 0702-660755,  jessica.antonsson@grundskola.goteborg.se

Ann Thulén Ek, 0767-698064, ann.thulen.ek@grundskola.goteborg.se

Utbildningsförvaltningen
Ann Thulén Ek, 0767-698064, ann.thulen.ek@grunskola.goteborg.se

Kontaktperson styrelsen
Christina Wernstedt, 031-7252801, christina.wernstedt@vardforbundet.se

Götene kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Erik Larsson, erik.larsson@gotene.se

Kontaktperson styrelsen:

Anne Karin Höglund,  anne.karin.hoglund@vardforbundet.se

Herrljunga kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Maria Eliasson, 0703-88 16 19, maria.eliasson@admin.herrljunga.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Hjo kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 Lisa Westergren, lisa.westergren@hjo.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Härryda kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Pernilla Widholm Jolgård, 0707-67 51 63, pernilla.widholm-jolgard@harryda.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0707-67 51 63, pernilla.widholm-jolgard@vardforbundet.se

Karlsborgs kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Lene Lorentzen, 0700-852886, lene.lorentzen@vardforbundet.se

Kungälvs kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0707-67 51 63, pernilla.widholm-jolgard@vardforbundet.se

Lerums kommun

Fackexpedition:

Hallinska villan, 443 35 Lerum, vardforbundet@lerum.se, telefon 0302-52 11 70/0768-49 11 70.

Bemannas av:
Laila Calmstierna.

Förtroendevald med facklig tid:

Laila Calmstierna, se kontaktuppgifter ovan.

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Lidköpings kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Marie Hasselgren, marie.hasselgren@lidkoping.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Lilla Edets kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Lena Larsson, lena.larsson@lillaedet.se

Kontaktperson styrelsen:

Sussi Blom Persson, 073-6601714
susanne.blom.persson@vardforbundet.se

Lysekils kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Jeanette Olea Segura, jeanette.olea@lysekil.se

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 0767-608515, martin.haland@vardforbundet.se

Mariestads kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Monica Lennartsson, monica.lennartsson@mariestad.se

Kontaktperson styrelsen:

Lene Lorentzen, 0700-852886, lene.lorentzen@vardforbundet.se

Marks kommun

Förtroendevald med facklig tid:

vardforbundet@mark.se

Kontaktperson styrelsen:

Christina Wernstedt, 031-7252801, christina.wernstedt@vardforbundet.se

Melleruds kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Ann-Marie Melby, 0530-18353
Ulrika Mellander, 0530-18351

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0700-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Munkedals kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 0767-608515, martin.haland@vardforbundet.se

Mölndals Stad

Förtroendevald med facklig tid: 

Kontaktperson styrelsen:

Christina Wernstedt, 031-7252801, christina.wernstedt@vardforbundet.se

Orust kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Mathias Jedborg, 

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 0767-608515, martin.haland@vardforbundet.se

Partille kommun

Förtroendevald med facklig tid:
Maria Jax, 076-883 15 08,  maria.jax@partille.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Skara kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Karin Almersved, 0703-57 55 60, karin.almersved@skara.se

 

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Skövde kommun

Fackexpedition:

Torggatan 18, vån 4,  Skövde, telefon 0500-49 82, vardforbundet@skovde.se,
onsdagar klockan 09.00-11.00.

Bemannas av:
Åsa Andersson, asa.c.andersson@skovde.se
Madeleine Granath, madeleine.granath@skovde.se

Förtroendevald med facklig tid:

Åsa Andersson och Madeleine Granath , se kontaktuppgifter ovan.

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707- 866307,

anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Sotenäs kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Eva Nohr Bredin, 0523-664411

Kontaktperson styrelsen:

Martin Håland, 0767-608515, martin.haland@vardforbundet.se

Svenljunga kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Carina Mölgaard, 0325-18127 carina.molgaard@svenljunga.se

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-038 44 50, branka.djukanovic.svensson@vardforbundet.se

Strömstads kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Lena Axenström, 0702-122523

Kontaktperson styrelsen:

Jeanette Ros, 0700-822154, jeanette.ros@vardforbundet.se

Stenungsunds kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Linda Rudén, 0730-668703

Kontaktperson styrelsen:

Sussi Blom Persson, 073-6601714
susanne.blom.persson@vardforbundet.se

Tanums kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Pammela Stadler, 0721-455055

Kontaktperson styrelsen:

Jeanette Ros, 0700-822154, jeanette.ros@vardforbundet.se

Tibro kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Lene Lorentzen, 0700-852886, lene.lorentzen@vardforbundet.se

Tidaholms kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Lena Lundgren Karlsson, lena.lundgren.karlsson@tidaholm.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Tjörns kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Malin Ryberg, 0766-341683

Kontaktperson styrelsen:

Jeanette Ros, 0700-822154, jeanette.ros@vardforbundet.se

Tranemo kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Tiina Matilainen, 0706-88 29 17, tiina.matilainen@tranemo.se
Johanna Stenberg, 

Kontaktperson styrelsen:

Branka Djukanovic Svensson, 073-0384450 branka.djukanovic.svensson@vardforbundet.se

Trollhättans Stad

Fackexpedition:

Stadshuset, Trollhättan, 0520-49 70 42, vardforbundet@trollhattan.se

Bemannas av:
Lisa Söderstedt
Anna Karin Johannesson

Förtroendevald med facklig tid:

Lisa Söderstedt, lisa.soderstedt@trollhattan.se 

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307,  anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Töreboda kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Angelica Niklasson, angelica.niklasson@toreboda.se

Kontaktperson styrelsen:

Lene Lorentzen, 0700-852886, lene.lorentzen@vardforbundet.se

Uddevalla kommun

Fackexpedition:

Rosenhäll, Österled 2, 451 34 Uddevalla

Förtroendevald med facklig tid:

Elisabeth Strid, 0522-698133
Maria Fredriksson, 0522-697134

Kontaktperson styrelsen:

Sussi Blom Persson, 073-6601714
susanne.blom.persson@vardforbundet.se

Ulricehamns kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Vara kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Birgitta Bäcklin, 0730-45 33 52, birgitta.backlin@vara.se

Kontaktperson styrelsen:

Anna-Karin Johannesson, 0707-866307, anna-karin.johannesson@vardforbundet.se

Vårgårda kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Åsa Hermansson,  0768-750141, asa.hermansson@vargarda.se

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se

Vänersborgs kommun

Förtroendevald med facklig tid:

 

Kontaktperson styrelsen:

Anne Karin Höglund,  anne.karin.hoglund@vardforbundet.se

Åmåls kommun

Förtroendevald med facklig tid:

Johanna Värnlund, 0532-777064

Kontaktperson styrelsen:
Jeanette Ros, 0700-822154, jeanette.ros@vardforbundet.se

Öckerö kommun

Kontaktperson styrelsen:

Pernilla Widholm Jolgård, 0730-802510, pernilla.widholm.jolgard@vardforbundet.se