Grattis! Din examen närmar sig med stormsteg och vi hoppas och tror att du känner stolthet över att snart tillhöra professionen barnmorska – ett av världens bästa och viktigaste yrken.
För att fira dig fick du för en tid sedan ett brev från oss där vi gratulerade dig till att snart ta examen som barnmorska och vi tipsade även om att köpa den nya barnmorskebroschen – en brosch att bära med stolthet över att tillhöra professionen barnmorska. Och som studenten Gemma Safikhani på bilden säger; broschen är en ständig påminnelse om hur stolt du ska vara över ditt yrkesval.
Passa på att ge dig själv det unika smycket, designat av Syster P och i samarbete med Kvinna till Kvinna; 50 kr per såld brosch går till kvinnorättsorganisationens viktiga arbete för kvinnors rättigheter i hela världen.
(Detta mail går ut - oavsett om du redan beställt broschen eller inte). |