Östergötland kontakter Facklig tid

Namn 

Kontaktuppgifter 

Ansvarsområde(n) 

Anette Uckner

013-29 42 27

anette.uckner@linkoping.se

  •  Linköpings kommun
  • Huvudskyddsombud Linköpings kommun

 

Anna Kempe

 010-104 30 35

ann-marie.kempe@regionostergotland.se

  • Enskilda medlemsärenden (EMÄ)
  • Internationellt uppdrag (Lesothoprojektet)

 

Anneli Gåverud

010-104 30 37

anneli.gaverud@regionostergotland.se

 

  •  Coach för HMC, BKC och DC (Region Östergötland)
  • Privata arbetsgivare
  • Ambulansen (Falck och PreMedic)
  • Riksomfattande verksamhet för Attendo och Ansvar & Omsorg
  • Internationellt uppdrag (Lesothoprojektet)

 

Annika Petersson

 010-103 67 43
annika.petersson@regionostergotland.se

 

  •  Coach för HMC, BKC och DC (Region Östergötland)

 

Carina Wennerström

 010-103 47 85

carina.wennerstrom@regionostergotland.se

  • Coach för Sinnescentrum och CKOC (Region Östergötland)
  • Certifierade utbildningar för förtroendevalda.

 

 

Eva Jardeby 

 

0141-22 38 14

eva.jardeby@motala.se

  •  Motala Kommun
  • Huvudskyddsombud Motala kommun

Hedvig Axén

 

010-104 30 80

hedvig.axén@regionostergotland.se

  • Coach för Närsjukvården, NSÖ
  • Coach Primärvårdscentrum
  • Söderköpings kommun
  • Valdemarsviks kommun
  • Huvudskyddsombud RÖ
 

Helén Wilhelmsson

 

 

010-103 63 02

helen.m.wilhelmsson@regionostergotland.se

  •  Enskilda medlemsärenden (EMÄ)
 

Heléne Esping

 010-104 30 45

helene.esping@vardforbundet.se

  • Coach
  • Närsjukvården NiF, NSÖ
  • Primärvårdscentrum
  • Medlemsaktiviteter
  • Styrelseledamot
 

Ida Hallsten

 

010-103 86 91

ida.hallsten@regionostergotland.se

  •  Barnmorskor

Ing-Marie Petersson

 

010-103 41 82

ing-marie.petersson@regionostergotland.se

  • Coach
  • Närsjukvården NSC
  • Primärvårdscentrum
  • Naturbruksgymnasiet
  • Kinda Kommun
  • Ydre Kommun
  • Medlemsaktiviteter
  • Studenter
 

Kristina Catania

 

010-103 63 35

kristina.catania@regionostergotland.se

  • Enskilda medlemsärenden (EMÄ)
  • Valberedning 
 

Maria Ljung

 

010-104 79 57

maria.ljung@vardforbundet.se

  •  Styrelseledamot
  • Coach
  • Regionalt skyddsombud (RSO)
  • Stödcentrum (RÖ) 
  • Privata arbetsgivare
  • Chefer och ledare
  • Riksomfattande verksamhet Attendo och Ansvar & Omsorg
 

Marie Yngvesson

 

010-103 16 63

marie.yngvessoon@regionostergotland.se

  •  Närsjukvården NSC
  • Medlemsaktiviteter