Det är dags för årsmöte i din avdelning - ett extra viktigt möte. Vi röstar om vilka som ska leda avdelningen framöver och beslutar om olika förslag, kanske är det just ditt? Dessutom är det ett tillfälle att ses tillsammans, äta gott och skratta med kollegorna utanför jobbet!

Att vara med på årsmötet är ett enkelt sätt att engagera sig i vad avdelningen ska göra och tycka. Dina tankar och idéer är viktiga för Vårdförbundets utveckling, låt dom inte stanna i fikarummet! 

Tid: 14 september 17.00

Plats: Clarion Hotell Winn, N Slottsgatan 6 (ovanför Cervera), Gävle

Program

  • 17:00 Snittar, mingel och registrering
  • Årsmöte.  På mötet kommer vice förbundsordförande Madelene Meramveliotaki att gästa oss och prata om framtidens utmaningar och möjligheter.
  • cirka 18:45 – gemensam 2-rätters middag.

Anmälan 

Sista anmälningsdag är 30 augusti. 

ANMÄL DIG TILL ÅRSMÖTET

Du kan fortfarande nominera till uppdraget som valberedare! 

Även om sista nomineringsdag har passerat kan du, ända fram till årsmötet, nominera någon som skulle passa i uppdraget som avdelningsvalberedare! 

Det gör du genom att fylla i detta formulär.